SAADET GÖZDE 
“ Bir Seçki “ 
Resim Sergisi │ Painting Exhibition
1 - 14 Şubat Feb 2020

 
Açılış Tarihi ve Saati / Opening Date and Time:
1 Şubat Feb 2020/ Cumartesi - Saturday Saat / 16:00 - 18:00
BoHo Art Gallery : Aslanhane Sokak No 3 Kale Altındağ – Ankara

 
Sanatçı Saadet Gözde suluboya, akrilik, yağlıboya çalışmalarından özel bir seçki ile 1-14 Şubat 2020 tarihleri arasında BoHo Art Gallery'de izleyicisi ile buluşuyor. Sanatçının çalışmaları Anadolu uygarlıkları ve kültürleri ile ilgili öğrendiklerini, uygulamalarımına kendi kimliği ile sentezlemesi ile oluşmaktadır.
Sergiyi 14 Şubata kadar ziyaret edebilirsiniz.

 
Saadet Gözde 1953’de Bayburt’da doğdu. İlk öğrenimini Bayburt’da, orta öğrenimini yatılı öğrenci olarak Ağrı’da yaptı. Lisans eğitimine 1971 yılında  G.Ü.Mesleki Eğitim Fak. (KTYÖO) Resim Bölümü’nde başladı ve 1975 yılında mezun oldu.
1991 yılında  Selçuk Üniversitesi Sos.Bil.Enst.Resim Ana Sanat Dalında sanatta yeterlik (Dr.) aldı. 1975-95 yılları arasında  Orta Öğrenim Kurumlarında Resim ve Seramik Öğretmenliği, 1995-97 arasında G.Ü. Mesleki.Eğit.Fak.de öğretim üyesi (Yrd.Doç) olarak görev yaptı. 
1997 yılında Üniversiteden ayrılarak serbest çalışmaya başladı. 
Yurtdışı (İtalya’da)  ve yurtiçindeki birçok yarışmalı sergilerde yer aldı.  Yurtiçinde resmi ve özel kişi ve kuruluşlarda,  yurtdışında ise 11 ülkenin özel koleksiyonlarında yapıtları bulunmaktadır. 
12’si İstanbul’da, 32 si Ankara’da ve 15’ü diğer illerde olmak üzere  59 kişisel sergi gerçekleştirdi. 
Kosova (Prizren)’da,  Antalya’da, Kapadokya’da ve son olarak 2013 yılında Makedonya (Üsküp-Ohli) da  Uluslar arası çalıştay ve sergilerde yer aldı. Paris’te Türk  sanatçılarla karma sergilerde yer aldı.
Resimleri  4 şiir kitabında, Ortaöğrenim Edebiyat kitabında, LÖSEV  ve UNICEF kartlarında yayınlandı.  
Bir dönem Başkanlığını da yürüttüğü BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği), Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği (UPSD),  FAM (Akdenizli Kadın Sanatçılar Birliği)   ve Suluboya Ressamlar Grubu üyesi olan Sanatçı halen Ankara’da kişisel atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.