HANDAN ÇETİN
Resim Sergisi
Painting Exhibition
11 – 30 Kasım November 2018

Açılış / Opening  : 11 Kasım November │ Pazar Sunday │ 17:00 – 19:00 / 5:00 – 7:00pm
GaleriM Sanat Galerisi : Armada AVM 2. Köprü Söğütözü -ANKARA

Handan Çetin’in resim sergisi 11Kasım Pazar günü Galerim Sanat Galerisinde saat 17:00'de açılıyor. Sergiyi 30 Kasıma kadar ziyaret edebilirsiniz. 

ÇOCUKLARDA BİZİ GÖSTEREN RESİMLER
Ressamın neyi resmettiğine değil de,  resmin neyi anlattığına dikkat edenler, Handan Çetin’in resimlerinde evrensel bir insan hali anlatımının benzersizliğini hemen farkederler. Yani Handan Çetin çocukları konu ederken, hepimizin çocukluğunu, yani bizi anlatıyor. Bu da, resimle seyirci arasında beklenmedik bir empati oluşturuyor.
Handan Çetin resimlerinde sahnede çocuklar var ama, bu naif bir çocuksu anlatım değil. Bu resimlere ikinci bir bakışta, resimsel anlatım dilinin, bir çocuk resmi dili olmaktan ne kadar uzak ve gelişkin bir pentür düzeyinde olduğu farkedilir. Çocuk hallerini anlatırken kullanılan resim dili, onları naif kategorisinden hemen uzaklaştırıyor. Demek ki ressam, bir hoşluğun, ‘çocuksu’ bir duyarlılığın peşinde değildir.
Resim dünyasına girmiş herkes, hem gelişkin bir resim kurmayı, hem de bunu eğlenceli kılmayı başarmanın ne kadar güç olduğunu bilir.
Siz onların çocuk olduğuna bakmayın.
Orhan Taylan / Eylül 2018

"Handan Çetin resimlerinde beni ilk etapta kendine çeken suskun bir dinginlik olmuştur. Süzme saflığı içinde “çocuk” imajı. Bir nevi çocukluğa dönüş, psiko-analitik bir geriye götürme gücü ve oyun dünyasının yarattığı masumiyet algısı. Seyircinin gözüyle baktığımızda görebileceğimiz etkilerin yanında, plastik anlamdaki yetkin tavırla, renklerin soft ve şefkatli tonlarının kavrayıcı gücünü fark edebiliriz. Hangi açıdan bakıyor olursak olalım  görülmesi lazım gelen bir sergi olduğunu düşünüyorum.
Ayla AKSOYOĞLU  /  Ekim 2018