GÜLNAZ YILMAZ TEZCAN
50 Parça Resim sergisi
Painting Exhibition
16-27 Ekim Oct 2019

Açılış : 16 Ekim Oct 2019 Çarşamba - 18:00 20:00
T.C. Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Mustafa Ayaz Müzesi
Ziyabey Caddesi No 25 Balgat / ANKARA

Ressam ve Eğitimci Gülnaz Yılmaz Tezcan “50 Parça” isimli 6. Kişisel sergisi ile 16 Ekim 2019 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Mustafa  Ayaz Müzesinde  Ankaralı Sanat severlerle  iki yıl aradan sonra tekrar buluşuyor.

Hemen her sergisinde bir tema seçen ve bir kurgu üzerinden resimler çizen Gülnaz Yılmaz Tezcan kiminde özgürlüğü kuşlarla, atlarla, balıklarla anlatmaya çalışırken kiminde “Bir Doğum Hikâyesi” diyerek Oğlu Temmuz’un ultrason görüntüleri ile başlayıp ayak izini taşa oyarak bitirebiliyor çalışmalarını. Bu kez de 50. Yaşına bir gönderme yapıyor ve sanatın birbirinden nasıl beslendiğinin altını çiziyor resimlerini şarkılarla, şiirlerle harmanlıyor. 

 “50 Parça” sergisi için Sanatçı “Sevgili Gönül Dostlarım, 50 yaşıma 50 Resim çizdim ben. Adını da 50 PARÇA koydum.
Ankara, Elazığ, İzmir, Mardin ve İstanbul Büyükada’ da bitecek benim hikayeme ev sahipliği eden beş  şehiri gezecek bu sergi.
Yüreğimde yer eden şiirlerden, yüreğime işleyen şarkılardan, sevdiklerimden ve beni sevenlerden esinlenerek yaptım hikâyesi olan bu resimleri...

İçinde sevgi var, içinde sevinç var, içinde hüzün var, aşklar, ayrılıklar , dostluklar, sohbetler , sıcak yaz günleri, soğuk kış geceleri , içinde ailem ve sizler varsınız...” diyor ve ekliyor.
“16 Ekim 2019 Çarşamba akşamı Saat 18.00 - 20.00 arası Mustafa Ayaz Müzesinde güzel müzikler eşliğinde sizi bekliyor olacağım.” 

Sergi 16 -27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankaralı sanat severlerle buluştuktan sonra  Ressamın baba memleketi  Elazığ’ da 16 -21 Kasım 2019 tarihleri arasında Elazığ İl Kültür Müdürlüğü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Sergi Salonunda gerçekleşecek. Ardından sergi dostlarının ve kardeşinin yaşadığı anılar biriktirdiği, yaşamın gürül gürül aktığı İzmir’de 25 Ocak-1 Şubat 2020 tarihleri arasında Start Drinks & Networking Folkart’da yer alacaktır. Anne memleketi olan Mardin’de 3-13 Nisan 2020 tarihleri arasında Mardin Müzesinde sergilendikten  sonra “Bir gün orada yaşlanacağım.” dediği aşık olduğu yıllardır yaşamanın hayali kurduğu Büyükada (İstanbul) sergisi 23-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında Adalar Kültür Derneğinde  gerçekleşecek ve yolculuk şimdilik bitecek.