FÜSUN ÜRKÜN
Resim Sergisi / Art Exhibition
03 – 16 Temmuz July 2019


Sergi Açılışı - Opening Cocktail : 3 Temmuz July 2019 / Çarşamba Saat 18:00
HGC Art Gallery : Dereköy Caddesi No 162/1 Dereköy - Bodrum - Muğla

Füsun ÜRKÜN, 03 – 16 Temmuz tarihleri arasında ikinci kez kişisel sergisi ile Bodrum’daki sanatseverler ile buluşuyor. 3 Temmuz saat 18:00'de açılışı yapılacak Füsun ÜRKÜN’ün 23 üncü kişisel sergisini 16 Temmuz’a kadar HGC Art Gallery’de görebilirsiniz. 

Sonradan Sanatçı Olunmuyor *...
Sanatçı doğasından gelen, renkli kişiliği ile bulunduğu ortamda hemen fark edilen, atmosferi değiştiriveren barışık karakterli, güzel insan Füsun Ürkün sesinin rengini yansıtır tuvaldeki dünyasına. Tüllerle örter yüreğini, yapıtlarında yarattığı dünya da kendisi ile gezinir.
Papatyalardan taçlar ören çocuğun sevinçli dünyasını belli bir mesafeden seyredersiniz.  Peyzajlarında bazen puslu, gizemli dünyada uzaklardan kuş sesleri duyulur. Kasaba evlerinin pencerelerinde kendi elleriyle ördüğü tül perdelerin arasında uyuklayan, oynaşan kedi yavrularını onun tuvalinde izlerken çocuksu bir duygu yaşarsınız.
Pencerelerin önündeki canlı renkli çiçekler ile süslü saksıların ardında, mutlu dünyasında güne başlayan yeni gelinin türkü sesi vardır. 
*Yaşar Çallı


Füsun Ürkün, 1960 yılında Kayseri'de doğan sanatçı sosyoloji eğitiminden sonra 1984'den itibaren Lütfi Günay, Yaşar Çallı ve Teymur Ağalıoğlu ile resim çalışmalarında bulundu. 1999 yılında İngiliz Winsor&Newton boya firmasının düzenlediği resim yarışmasında Türkiye beş finalistinden birisi oldu. Birçok ulusal ve uluslararası sanat fuarına katılan sanatçının 22 kişisel sergisi vardır.